Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

znak london

Nauka angielskiego a wycieczka do Lonynu

Zawsze interesowała mnie historia i kultura Francji. Jako dziecko byłam tam rodzicami i pamiętam te przecudne budynki, bajkowe krajobrazy i ludzi, którzy mówili dla mnie wtedy z pięknym, lecz niezrozumiałym językiem. Zawsze chciałam tam wrócić, ale tym razem już uzbrojona w szeroką wiedzą na temat kraju i posługując się sprawnie gramatyką. Naula angielskiego jest ważna.

Nauka angielskiego powinna być profesjonalna

znak londonNiestety, moja szkoła podstawowa to nauka niemieckiego dla dzieci, a w gimnazjum tylko angielski przez skype. Wiedziałam, że w liceum też będę miała angielski, więc zapisałam się na kursy językowe francuskiego, by móc się go nauczyć Najpierw były kursy podstawowe, później średnio zaawansowane. Na tym etapie potrafiłam już się w miarę swobodnie porozumiewać. Robiłam pewnie jakieś błędy gramatyczne czy stylistyczne, ale ogólnie zawsze umiałam się dogadać. Zawsze przecież można coś pokazać albo powiedzieć inaczej np. zamiast mały powiedzieć nieduży, zamiast biurko powiedzieć stolik i tym podobne. Nie należy bać się komunikacji, lepiej powiedzieć coś źle, ale przynajmniej próbować. Bez rozmawiania niczego się nie nauczymy, ale to tylko moje zdanie. Ostatecznie stwierdziłam, ze najlepsza nauka francuskiego to ta odebrana w stolicy Francji, zatem znalazłam kursy językowe, które oferują naukę w Paryżu. Jeden z nich zaczynał się już w ferie zimowe, więc mogłam od razu przetestować swoje zdolności językowe. Wylot był wcześnie rano, byśmy już od dziesiątej mogli zacząć naukę francuskiego. Przez cztery godziny dziennie najpierw mieliśmy naukę w klasach, potem mieliśmy przerwę na obiad, a następnie wychodziliśmy w teren. Czasem zwiedziliśmy miasto, czasem mieliśmy czas wolny, w którym mogliśmy robić zakupy, spacerować, sprawdzać nasze zdolności językowe.

Dzięki temu wiedziałam, że moja nauka francuskiego nie poszła w las, a nauka angielskiego przestała być taką katorgą, bvło wiedziałam, że zawsze znam inny język obcy. Po powrocie do szkoły musiałam znowu znosić lekcje językowe, ale już planowałam następne kursy językowe w Paryżu, by dalej szkolić swój język.