Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Dobrze zorganizowane kursy językowe

Ostatnio postanowiłam, że chcę zmienić pracę. Ta, w której spędziłam ostatnie parę lat już od dawna nie dawała mi żadnej satysfakcji zawodowej. A w mieście powstała firma, która odpowiada mi pod każdym kątem. Jest tylko wymagany tam język niemiecki.

Nauka języka za granicą

kursy niemieckiego w niemczechJa się kiedyś co prawda uczyłam tego języka. Jednak nie miałam z nim kontaktu od wielu lat i dlatego też naprawdę wiele rzeczy zapomniałam. Zdecydowałam, że zrobię coś z tym i zainwestuję w jakąś szybką naukę języka bo inaczej nie uda mi się zmienić pracy. Koleżanka powiedziała mi, że najlepiej gdybym pojechałam na obóz językowy. Podobno są też takie organizowane dla osób dorosłych. Sprawdziłam w internecie i znalazłam biuro podróży, które robi kursy niemieckiego w niemczech właśnie.Sprawdziłam kiedy można na niego wyjechać i ile kosztuje. Okazało się, że cena jest przystępna. W każdym razie tyle za kurs mogłam zapłacić. Na szczęście były jeszcze ostatnie dwa wolne miejsca. Wykupiłam więc ten kurs i wzięłam w tym czasie urlop w pracy. Bardzo cieszyłam się z tego powodu, że tam jadę. Miałam nadzieję, że to pozwoli mi przypomnieć sobie wszystko to czego się uczyłam kiedyś. Na obozie było naprawdę bardzo fajnie. W sumie to nie spodziewałam się nawet tego, że spędzę tak fantastycznie czas. W sumie z językiem miałam cały czas kontakt. szybko musiałam wykorzystywać swoją wiedzę. Szybko też uczyłam się nowych rzeczy. Nigdy jeszcze nie uczyłam się w sposób tak intensywny.

Do tego zobaczyłam wiele ciekawych rzeczy i poznałam wspaniałych ludzi. Z każdym dniem coraz pewniej czułam się posługując językiem niemieckim. Po powrocie wiedziałam, że nie muszę mieć żadnych kompleksów aplikując do tamtej firmy. Zresztą na rozmowie poszło mi bardzo dobrze i dostałam tą pracę.