Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

Grzejniki na podczerwień dla alergika

 

Ja i mój mąż nie mamy żadnych uczuleń ani alergii. Dlatego też nie kupowaliśmy do domu tkaich rzeczy, które byłyby antyalergiczne, bo nie było to nam potrzebne. Traktowaliśmy to jako zbędny wydatek. Jednak okazało się, że nasza córka ma wrażliwą skórę i skłonności do podrażnień.

Grzejniki na podczerwień dobre dla dziecka

płaskie grzejniki na podczerwieńNie wiedzieliśmy co może powodować te alergie. Mieliśmy najdelikatniejsze ubranka, pieluszki jednorazowe, kosmetyki z apteki dla maluchów. Jednak mała nadal kichała i miała katarek. Sprzątaliśmy regularnie w domu, codziennie było zamiatane, to jednak też nie było to, choć sytuacja była lepsza. Lekarka zapytała się nas na jednej z wizyt jakie mamy grzejniki. Powiedziałam, ze takie normalne jak wszyscy. Ona powiedziała że to może być przyczyną alergii, bo grzejniki i ciepło jakie wytwarzając wzbijają kurz który unosi się po pomieszczeniu i podrażnia układ oddechowy Amelki. Potraktowaliśmy to poważnie i postanowiliśmy poszukać sklepu oferującego płaskie grzejniki na podczerwień jakie nam poleciła lekarka. Zamontowaliśmy je najpierw w pokoju dziecięcym, żeby mieć pewność, że to zaradzi obecnej sytuacji. Już od pierwszego dnia widzieliśmy, że Amelka czuje się lepiej i dopóki jest u siebie to nie kicha i nie ma kataru. Musieliśmy wymienić grzejniki w całym domu, tak by Amelia mogła się wszędzie bawić bez obawy o napad kaszlu. To było rozwiązanie problemów naszego dziecka. Kurz się nie wzbijał w powietrze, a dodatkowy było wszędzie bardzo ciepło.

Udało się nam nawet obniżyć nieco rachunki za ogrzewanie, dzięki grzejnikom na podczerwień. Nie wiem jak będzie potem, ale często alergie u dzieci mogą później przeminąć, jak nie to przynajmniej w domu będzie czuła się dobrze. U nas jest zawsze ciepło, czysto i nie ma alergenów.