Państwowe Działania Przeciw Agresji

Widzisz niewłaściwe zachowanie?

Zareaguj, zadzwoń po pomoc!

malowanie dachów

Malowanie dachu – czym się maluje dachówki?

Kiedy zaczyna się okres, który sprzyja wszelkim pracom remontowym, a więc wiosna i lato, wówczas można nieco bardziej przychylnie spojrzeć na swój dach. Raz na jakiś czas trzeba sprawdzić, czy rzeczywiście spełnia on swoje wszystkie właściwości. Jeśli widać na dachu wyraźne zalążki podniszczenia, którego głównym symptomem jest osadzający się na dachówkach mech warto podjąć decyzję o praca renowacyjnych.

Malowanie dachów – czym wykonywane?

malowanie dachówJak wiadomo wraz z rozwojem mchu może dojść do uszkodzeń dachówki, wówczas przenikająca do korzeni woda w zimie zamarza, a to może spowodować rozsadzenie materiału. W tym wypadku niezastąpione będzie, aby wezwać specjalistów. Na początku odbędą się z pewnością oględziny dachu i czyszczenie wodą pod ciśnieniem. Takie prace pozwalają oszacować stan dachu i ewentualne zniszczenia. Następnie dokonuje się napraw, jeśli dachówka oczywiście tego wymaga. Profesjonalne malowanie dachów jak najbardziej jest także możliwe przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Renowacja pokryć dachowych to także zagadnienie odpowiednie dla ekipy specjalistycznie przygotowanej do takich prac. Zazwyczaj odbywa się to po oględzinach. Prace te wykonywane są przed malowaniem, aby odpowiednio przygotować powłokę do dalszego konserwowania. Stosowana przez fachowców farba do malowania dachu jest odpowiednio dostosowana.

Posiada właściwości ochronne, aby nie tylko wyglądać fantastycznie przez dłuższy czas, ale także by na dłużej zachować piękny wygląd bez widocznych śladów mchu. Wybór koloru farby oczywiście jest zależy od właścicieli pokryć dachowych.